Farby Galvi mają działanie biobójcze, co oznacza, że zabezpieczają ściany przez rozwojem grzybów i pleśni. Można je stosować również na ściany już zaatakowane. Jak przygotować je do malowania?
W przypadku ścian wewnętrznych wystarczy usunięcie śladów grzyba i pleśni, najlepiej suchą szczotką. Potem, zależnie od stanu powierzchni, albo od razu pokrywamy ją farbą Galvi, albo najpierw nanosimy na nią grunt AG, a dopiero po jego wyschnięciu (na co potrzeba ok. 24 godzin) malujemy ścianę farbą Galvi. Takie postępowanie stosujemy, o ile ściana z grzybem lub pleśnią jest sucha.
W przypadku ścian zewnętrznych zaleca się umycie ich, najlepiej myjką ciśnieniową. Przy czym ciśnienie w niej nie powinno przekroczyć 2090 bar, tak by strumień wody nie uszkodził powierzchni. Dodatkowo, jeśli to niezbędne, należy ręcznie usunąć ślady grzybów czy porosty. Następnie albo stosujemy farbę do ścian zewnętrznych Galvi, albo najpierw pokrywamy powierzchnię Elastofilem, co pozwala wypełnić ubytki i pęknięcia. Dopiero po jego wyschnięciu, czyli po ok. 24 godzinach przystępujemy do malowania.